česky english deutsch

Galerie

Fotka

Fotka

Fotka

Fotka

Fotka

Fotka

Fotka


 

Praha – český klenot

Praha je hlavním a zároveň i největším městem České republiky. Leží ve středních Čechách, v samém srdci České republiky a Evropy. Díky své geografické poloze Praha byla – a stále je – významným obchodním centrem stejně jako místem kulturního, duchovního, uměleckého a společenského setkávání rozličných kultur a národů. Tvořila pomyslnou „hranici“ mezi Východem a Západem. Roku 1348 zde byla například založena vůbec první německá univerzita – Karlova univerzita.

  

Praha je skutečným klenotem České republiky. Pojí se k ní různá přirovnání, jako například Zlatá Praha, Stověžatá Praha nebo Praha - Matka Měst. Tyto názvy vyjadřují její jedinečnost a charakteristické znaky a prvky. Přímo se nabízí otázka, v čem tedy vlastně tkví podstata těchto různorodých přezdívek a přirovnání?

Zlatá Praha

Výklad tohoto názvu se občas liší a zaměňuje. My se přikláníme k následující verzi: Podíváte-li se z vyhlídky za jasného slunného počasí na Prahu, uvidíte “třpytící se zlato“ – efekt, při němž se sluneční světlo odráží od pražských (a nejen těch pozlacených) střech a vytváří  tak zlatavou záři. Tento název je vžitý a používaný především v německy hovořících zemích – „Das goldene Prag“ nebo  “Prag – die goldene Stadt an der Moldau”. 


 

Stověžatá Praha

Jak už je ze samotného názvu patrné, v Praze naleznete množství věží a věžiček na střechách bezpočtu pražských kostelů a domů. Nechte se od nás zavést do míst, kde se Vám takový pohled na Prahu opravdu naskytne. Víme, odkud Vám tyto jedinečné pohledy nejlépe ukázat. 


 

Praha - Matka Měst

Jedinečnost Prahy spočívá i v jejím naprosto unikátním, zachovalém historickém jádru – od Pohořelce přes Pražský hrad, Malou Stranu, Karlův most, Staré Město včetně Židovského města, Staroměstské náměstí až po Václavské náměstí a přilehlé okolí. V Praze najdete zastoupeny všechny stavební a umělecké styly v nepřeberném množství a podobách. Světoznámé a naprosto úchvatné je například pražské baroko a pražská secese, ale ohromí Vás i jedinečný kubismus a další slohy. K tomu se přidává obrovský duchovní a kulturní rozměr Prahy a její jakási neuchopitelná tajemnost, magičnost a naprosto neopakovatelná romantika. Rozličné pověsti, mýty a příběhy, které se k Praze vážou, příjemně rozviřují a nechávají pracovat lidskou fantazii…

Prohlídka Prahy (především pěšky).

Pracujeme s vybranými profesionálními průvodci, kteří velice dobře ovládají své řemeslo. Kromě češtiny nejčastěji provádíme v angličtině, dánštině, němčině, norštině a švédštině. Samozřejmě jsme schopni zajistit i průvodce hovořící ostatními, méně obvyklými jazyky.

Prohlídka obvykle začíná transferem na Pražský hrad s naším průvodcem, který Vám po cestě přiblíží barvitou historii i současný život v dnešní Praze a České republice. Dále se pokračuje už jen pěšky, protože do historického jádra není vjezd povolen.  Celá prohlídka zahrnuje Pražský hrad, Malou Stranu, Karlův most, Staré město se Staroměstským náměstím, světoznámé pražské Židovské město a Václavské náměstí. Doporučujeme Vám však prohlídku rozdělit do více částí a dnů - podle Vašeho zájmu a podle délky Vašeho pobytu. Řekněte nám, jak si představujete svou prohlídku Prahy, a my Vám poradíme s výběrem vhodné alternativy.

Podrobnosti trasy: Po příjezdu k areálu Pražského hradu se dále pokračuje už jen pěšky. Prohlídka začíná v prostorách Pražského hradu s možností návštěvy všech zdejších zajímavých míst. Pražský hrad tvoří tři nádvoří, Starý královský palác, katedrála sv. Víta s královskou hrobkou, kaple sv. Václava, věž Mikulka, bazilika sv. Jiří a proslulá a hojně navštěvovaná Zlatá ulička. Nachází se zde také Jiřský klášter s Národní galerií, Obrazárna Pražského hradu, Prašná věž a Rožmberský palác.  

Po návštěvě Pražského hradu pokračuje prohlídka cestou dolů malebnou Nerudovou ulicí, která vyniká starobylými domy s výjimečnou atmosférou. Historii zde můžete cítit doslova na každém kroku. Po cestě budete mít příležitost shlédnout impozantní kostel sv. Mikuláše, který je největším barokním kostelem ve střední Evropě. Nacházíte se tak už na Malé Straně – na jedné z nejzajímavějších a nejpůvabnějších částí Prahy samotné. V této oblasti můžete rovněž navštívit kostel sv. Panny Marie Vítězné s pražským Jezulátkem, které představuje častý a velice ceněný cíl mnoha věřících návštěvníků Prahy. Nachází se zde mnoho zahraničních zastupitelství, jakož i romantický ostrov Kampa a Valdštejnský palác s jeho překrásnými zahradami. Přes Karlův most (kde můžete vyslovit tajné přání u proslulé sochy sv. Jana Nepomuka) následně přejdete do Starého Města skrze známou Karlovu ulici s mnoha obchůdky a krásnými historickými budovami.

Poté se ocitnete na Staroměstském náměstí, kde naleznete slavné astronomické apoštolské hodiny na budově místní Staroměstské radnice. Nedaleko odsud se nachází Židovské město, jež představuje světoznámou židovskou čtvrť s židovským muzeem, židovský hřbitov s hrobkou Rabbiho Lowa, čtyři synagogy a také starou židovskou radnici. Ze Staroměstského náměstí Vám doporučujeme jít ještě překrásnou Celetnou ulicí k nepřehlédnutelnému Obecnímu domu, který byl postaven v secesním stylu a je jednou z opravdových perel Prahy. Prohlídka města končí většinou na majestátném náměstí Nového Města – Václavském náměstí. Na jeho vrchním konci se nachází socha sv. Václava jedoucího na koni a také Národní muzeum.